Spoločnosť ECOFOREST

Spoločnosť ECOFOREST bola založená v roku 1959 José Carlosom Alonsom MARTINEZOM potom, čo cestoval do New Yorku v roku 1958 pri príležitosti prvého multi-sektorového veľtrhu. José Carlos začal svoju kariéru tým, že predával parné kotly, horáky a výrobky v oblasti vykurovania. V 70. rokoch jeho podnikateľský duch a obchodné prezieravosti ho viedli aby navštívil významné svetové veľtrhy, odkial priniesol najnovší vývoj na vnútroštátny trh, vyrobiť prvé kachle na spaľovanie biomasy. To znamená, že skupina Vapormatra-Ecorofest bola prvá, kto prejavil záujem o ekológiu a úsporu paliva. Ako súčasť tohto úsilia pokračovali vo vývoji technológií a pokroku, firma prijala novú profesijnu výzvu : dodať na trh nové, najmä ekologické a ekonomické produkty v oblasti vykurovania.

Za týmto účelom Vapormatra-Ecorofest vyrobila v Španielsku prvé pelety vo Villacanas (Toledo) a predviedla aj najnovší vynález na europskom trhu : PRVÝ PELETOVACÍ KOTOL súčasnej doby.

ECOFOREST je lídrom na trhu s najširšou ponukou vzduchových a vodných kotlov a piecok na pelety a klimatizačných ohrievačov vzduchu. Je prítomná v 14 krajinach. Jej oddelenie R & D aj naďalej pokračuje v inováciach každý ďeň, vyvíja stále pokročolejšie a účinnejšie produkty.

V roku 1990 sme predstavili prvé peletovacie kachle v Taliansku, pričom prvý rok v sektore dosiahli predaj o objeme asi 500 miliónov eur. S odstupom času, najviac teší, čo rozprávajú zakazníci :

 " Kachle stále fungujú aj po 25 rokoch ". 

Spoločnosť ECOFOREST vďačí za svoj úspech svojej neustálej inovácií a jej investícií v oblasti výskumu a vývoja, čo spoločnosť radí na popredné miesta v oblasti po celom svete. Spoločnosť ECOFOREST ako priekopník v Europe vo výrobe peletovacích kachlí a vynálezca tzv. vodných kachlí bola prijatá s veľkým úspechom na veltrhu vo Verone 2014 ( Progetto Fuoco ). 

  •